برتری رادیاتور قرنیزی در مقایسه با سایر تجهیزات گرمایشی

رادیاتور قرنیزی آرپکس

به عبارت ساده، هزینه اجرا ی رادیاتور قرنیزی آرپکس بیشتر  از یک رادیاتورمعمولی است ، اما نسبت به گرمایش ازکف هزینه ی کمتری می برد ولی به طور کلی رادیاتور قرنیزی به دلیل بهینه سازی مصرف سوختی که دارد  هزینه کمتری را نسبت به سایر سیستم های گرمایشی در برمی گیرد.

این رادیاتور جایگیزین سنگ قرنیز شما شده وسنگ قرنیز را حذف میکند  وهزینه های  اضافی مربوط به سنگ قرنیز ساختمان را برای شما  مصرف کنندگان عزیز کم میکند.

در سیستم رادیاتور قرنیزی آرپکس در مقایسه با رادیاتور معمولی وپنلی مقدار لوله کشی به نسبت ۷۰تا ۵۰ درصد کاهش پیدا می کند که باعث کاهش چشمگیر لوله واتصلات  مصرفی واجرت لوله کشی شده  واز هزینه کل ساختمان کسر می گردد.

لازم به ذکر است هرچه مقدار لوله واتصلات مصرفی در ساختمان کم شود میزان راندمان حرارتی بالاتر رفته وحجم آبگیری پایین ترمی رود.   با راندمان حرارتی بالا  مصرف سوخت به شدت کاهش پیدا نموده  وباعث کمتر شدن هزینه  گاز مصرفی و کم کار کردن پکیج ودرنهایت عمر بیشتر پکیج خواهد بود .

 

رادیاتور پنلی

در این مقاله به مزیت ها و برتری رادیاتور قرنیزی نسبت به رادیاتور پنلی می پردازیم:

رادیاتور پنلی نسل جدیدی از رادیاتور پره ای و رادیاتور آلومینیومی است که در طراحی آن متخصصان سعی کرده اند تا عیب های موجود در دو نوع قبلی برطرف نمایند و تا حدودی هم موفق بوده اند.جنس تولید شده برای این نوع رادیاتور از نوع فولادی می باشد و برای جلوگیری از زنگ زدی در هنگام جریان پیدا کردن آب در ان قسمت خارجی را از جنس پلی استر تهیه می کنند.

میزان مصرف انرژی در رادیاتور پنلی نسبت به دونوع قبلی به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است و همین امر باعث شده تا خریدارن تمایل بیشتری به خرید این نوع رادیاتور داشته باشند.نکته حایز اهمیت دیگر نحوه نگهداری این رادیاتور است که بسیار ساده تر بوده و نیازی نیست که هرچند وقت یکبار هواگیری شود.

این مدل از رادیاتورها تا چند سال گذشته یکه تاز بازار بوده اند و اکثر سازندگان وخریداران این سیستم گرمایشی را برای ساختمان های خود انتخاب می کردند. تا زمانی که نسل جدید تر یعنی رادیاتور قرنیزی به بازار امد و به سرعت توانست جایگزین مناسبی برای روش های گرمایشی قبلی شود.کاهش در میزان مصرف انرژی اولین مزیت ومهم ترین مساله ای است که توجه خریداران این محصول را بخود جلب می کند.

رادیاتور پنلی قادر به تولید گرمایی کاملا یکنواخت د رمحیط نیست و مکان هایی همیشه در خانه یا محل کار وجود دارند که قادر به گرم شدن توسط این نوع رادیاتور نیستند و اصطلاحا نقاط کور نامیده می شوند. این مشکل به طور کامل در رادیاتور قرنیزی برطرف شده  و نوع طراحی این رادیاتور به گونه ای است که در دور تا دور محیط خانه نصب می شود و گرمایی یکنواخت را به محیط منتقل می کند. رادیاتور پره ای و رادیاتور آلومینیومی از انواع  منسوخ شده تجهیزات گرمایشی هستند علت ان هم میزان مصرف بالای انرژی و هزینه بالای نگهداری می باشد.

در تحقیقات و بررسی های انجام شده برروی رادیاتور قرنیزی و رادیاتور پنلی به این نتیجه رسیده اند که در مدل قرنیزی اختلاف بین نقطه سرد و گرم خانه ۲ درجه است در حالی که در مدل پنلی این اختلاف دما به ۱۳ درجه می رسد که تفاوت زیادی به شمار می اید.